Resultater PRO 2009 (En runde er trukket fra)

Plassering Nr Navn Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4 Runde 5 Sammenlagt
1.plass 1 Kenneth Moen 200 180   180 200 760
2.plass 2 Fredric Aasbø   200 200 200 150 750
3.plass 74 Tor Olav Moen 170 140 170 120   600
4.plass 169 Kim Skedsmo   110 160 160 110 540
5.plass 7 Tom Ole Svendsen   160 110 150 100 520
6.plass 6 Trond Henriksen 100 130 130 140   500
7.plass 12 Kenneth Groth 110 60 100   170 440
8.plass 111 Christian Aasberg 50 150 60   160 420
9.plass 53 Tor Anders Ringnes 140 170 90   0 400
10.plass 100 Roger Hanseth 0   20 170 130 320
11.plass 216 Erik W Danmark 180 0 140   0 320
12.plass 18 Tor Birger Johansen 19 50 120 110   299
13.plass 5 Stian Hafsengen 160 120   0 0 280
14.plass 11 Kim Søndergaard 0 0   130 140 270
15.plass 153 Ola «Olazama» Jæger  40 0 180   0 220
16.plass 3 Reidar Andresen 120 100 0   0 220
17.plass 4 Joakim Ruud Oppøyen 11 20 0   180 211
18.plass 58 Lars Skogdalen 14 80 40   60 194
19.plass 9 Nils Aamodt 70 40 50   0 160
20.plass 57 Hans Røthe 60 90 0   0 150
21.plass 24 Raymond Sørum 130 0 0   0 130
22.plass   Johan Halvarsson 0 0 0   120 120
23.plass 39 Erik Sivertsen 90 0 19   0 109
24.plass 112 Marius Bjørnsen 18 18 0   70 106
25.plass 160 Cato Finsås 0 0   100 0 100
26.plass 177 Morten Kiil Finsås 0 0   90 0 90
27.plass 43 Erik Gjermundsen 0 70 18   0 88
28.plass 214 Ronny Haugen 17 0 70   0 87
29.plass 34 Yngve Lindgren 0 0 80   0 80
30.plass   Svein Erik Verdal 80 0 0   0 80
31.plass 171 Truls Gabrielsen 10 16 17   0 43
32.plass 131 Stian Jacobsen 15 17 0   0 32
33.plass 10 Tommy Kåseth 13 0 16   0 29
34.plass 48 Sigmund Bjerland 20 0 0   0 20
35.plass 16 Daniel Brandmo 0 19 0   0 19
36.plass 240 Joachim Waagard 12 0 0   0 12

Runde 1 – Kristiansand

Plassering Nr Navn Runde 1
1.plass 1 Kenneth Moen 200
2.plass 216 Erik W Camaro DK 180
3.plass 74 Tor Olav Moen 170
4.plass 5 Stian Hafsengen 160
5.plass 2 Fredric Aasbø 150
6.plass 53 Tor Anders Ringnes 140
7.plass 24 Raymond Sørum 130
8.plass 3 Reidar Andresen 120
9.plass 12 Kenneth Groth 110
10.plass 6 Trond Henriksen 100
11.plass 39 Erik Sivertsen 90
12.plass   Svein Erik Verdal 80
13.plass 9 Nils Aamodt 70
14.plass 57 Hans Røthe 60
15.plass 111 Christian Aasberg 50
16.plass 153 Ola Jæger Kazama 40
17.plass 48 Sigmund Bjerland 20
18.plass 18 Tor Birger Johansen 19
19.plass 112 Marius Bjørnsen 18
20.plass 214 Ronny Haugen 17
21.plass 169 Kim Skedsmo 16
22.plass 131 Stian Jacobsen 15
23.plass 58 Lars Skogdalen 14
24.plass 10 Tommy Kåseth 13
25.plass 240 Joachim Waagard 12
26.plass 4 Joakim Ruud Oppøyen 11
27.plass 171 Truls Gabrielsen 10

Runde 2 – Gardermoen 12-13 juni 2009

Kvalifisering:

Pl. Startnr: Fører Klubb Kvalpoeng
1 2 Fredric Aasbø ? 287
2 111 Kristian Aasberg NAF 282
3 7 Tom Ole Svendsen KNA Drifting 280
4 1 Kenneth Moen KNA Drifting 276
5 74 Tor Olav Moen NAF 275
6 6 Trond Henriksen KNA Drifting 273
7 53 Tor Anders Ringnes KNA Drifting 268
8 169 Kim Skedsmo KNA Øvre Romerike 259
9 18 Stian Hafsengen NAF 257
10 3 Reidar Andresen KNA Drifting 252
11 57 Hans Røthe Amcar 237
12 58 Lars Skogdal NMK Trøgstad 235
13 43 Erik Gjermundsen KNA Drifting 234
14 12 Kenneth Groth KNA Drifting 233
15 18 Tor Birger Johansen NAF 233
16 9 Nils Aamodt KNA Rudskogen 211
17 4 Joakim Ruud NMK Drammen 185
18 16 Daniel Brandmo KNA Drifting 166
19 112 Marius Bjørnsen KNA Drifting 152
  131 Tor Stian Jacobsen KNA  
  171 Truls Gabrielsen KNA Drifting  

Finaler Søndag:

 

Plassering Nr Navn Runde 2
1.plass 2 Fredric Aasbø 200
2.plass 1 Kenneth Moen 180
3.plass 53 Tor Anders Ringnes 170
4.plass 7 Tom Ole Svendsen 160
5.plass 111 Christian Aasberg 150
6.plass 74 Tor Olav Moen 140
7.plass 6 Trond Henriksen 130
8.plass 5 Stian Hafsengen 120
9.plass 169 Kim Skedsmo 110
10.plass 3 Reidar Andresen 100
11.plass 57 Hans Røthe 90
12.plass 58 Lars Skogdalen 80
13.plass 43 Erik Gjermundsen 70
14.plass 12 Kenneth Groth 60
15.plass 18 Tor Birger Johansen 50
16.plass 9 Nils Aamodt 40
17.plass 4 Joakim Ruud Oppøyen 20
18.plass 16 Daniel Brandmo 19
19.plass 112 Marius Bjørnsen 18
20.plass 131 Stian Jacobsen 17
21.plass 171 Truls Gabrielsen 16

Runde 3 – Rudskogen 3-5 juli 2009Kvalifisering PRO

Pl. Startnr: Fører Klubb Kvalpoeng
1 2 Fredric Aasbø KNA 278
2 7 Tom Ole Svendsen KNA Drifting 277
3 1 Kenneth Moen KNA Drifting 272
4 74 Tor Olav Moen NAF 264
5   Erik Pedersen Dansk 264
6 169 Kim Skedsmo KNA Øvre Romerike 263
7 6 Trond Henriksen KNA Drifting 262
8 18 Tor Birger Johansen NAF Bærum 262
9 12 Kenneth Groth KNA Drifting 257
10 53 Tor Anders Ringnes KNA Drifting 256
11 34 Yngve Lindgren   253
12 214 Ronny Haugen NAF Kr.sand & omegn 253
13 111 Christan Aasberg NMK/ NAF 251
14 9 Nils Aamodt KNA Rudskogen 250
15 153 Ola Jæger   241
16 58 Lars Skogdalen NMK Trøgstad 235
17 100 Roger Hanseth NMK Bergen 228
18 39 Erik Sivertsen NAF Kristiansand 217
19 43 Erik Gjermundsen KNA Drifting 216
20 171 Truls Gabrielsen KNA Drifting 214
21 10 Tommy Kåseth NAF 197

Best 16 stige:

POWERDRIFT RUNDE 3, klasse PRO,Rudskogen3-5 juli 2009
1 Fredric Aasbø
Fredric Aasbø
16 Lars Skogdalen  
Fredric Aasbø
8 Tor Birger Johansen    
Tor Birger Johansen  
9 Kenneth Groth  
Fredric Aasbø
3 Kenneth Moen  
Kenneth Moen  
14 Nils Aamodt    
Kim Skedsmo
6 Kim Skedsmo  
Kim Skedsmo
11 Yngve Lindgren
3.pl Tor Olav Moen 1. pl Fredric Aasbø
4 Tor Olav Moen
Tor Olav Moen
13 Christian Aasberg  
Tor Olav Moen
5 Erik Pedersen    
Erik Pedersen  
12 Ronny Haugen  
Ola Jæger
2 Tom Ole Svendsen  
Ola Jæger  
15 Ola Jæger    
Olav Jæger
7 Trond Henriksen  
Trond Henriksen
10 Tor Anders Ringnes

Resultat:

Pl. Startnr: Fører Klubb Poeng
1 2 Fredric Aasbø KNA Drifting 200
2 153 Ola Jæger   180
3 74 Tor Olav Moen NAF 170
4 169 Kim Skedsmo KNA Øvre Romerike 160
5 1 Kenneth Moen KNA Drifting 150
6   Erik Pedersen Dansk 140
7 6 Trond Henriksen KNA Drifting 130
8 18 Tor Birger Johansen NAF Bærum 120
9 7 Tom Ole Svendsen KNA Drifting 110
10 12 Kenneth Groth   100
11 53 Tor Anders Ringnes KNA Drifting 90
12 34 Yngve Lindgren   80
13 214 Ronny Haugen NAF Kristiansand 70
14 111 Christian Aasberg   60
15 9 Nils Aamodt KNA Rudskogen 50
16 58 Lars Skogdalen NMK Trøgstad 40
17 100 Roger Hanseth NMK Bergen 20
18 39 Erik Sivertsen NAF Kristiansand 19
19 43 Erik Gjermundsen KNA Drifting 18
20 171 Truls Gabrielsen KNA Drifting 17
21 10 Tommy Kåseth NAF 16

Runde 4 – Eikås Bergen

Kval PRO Eikås
Pl. Startnr: Fører Kvalpoeng
1 1 Fredric Aasbø 93
2 2 Tom Ole Svendsen 92,3
3 7 Trond Henriksen 91
4 11 Kim Søndergaard 90
5 13 Kenneth Moen 89
6 18 Roger Hanseth 89
7 74 Kim Skedsmo 83
8 100 Tor Birger Johansen 82
9 106 Tor Olav Moen 80
10 160 Cato Finsås 5
11 177 Morten Kiil Finsås 2
Finale PRO Eikås
Pl. Startnr: Fører Poeng
1 2 Fredric Aasbø 200
2 1 Kenneth Moen 180
3 100 Roger Hanseth 170
4 169 Kim Skedsmo 160
5 7 Tom Ole Svendsen 150
6 6 Trond Henriksen 140
7 11 Kim Søndergaard 130
8 74 Tor Olav Moen 120
9 18 Tor Birger Johansen 110
10 160 Cato Finsås 100
11 177 Morten Kiil Finsås 90

Runde 5 – Vålerbanen 19-20september 2009

Finale PRO
Plassering Nr Navn Runde 5
1.plass 1 Kenneth Moen 200
2.plass 4 Joachim Ruud 180
3.plass 12 Kenneth Groth 170
4.plass 111 Christian Aasberg 160
5.plass 2 Fredric Aasbø 150
6.plass 11 Kim Søndergaard 140
7.plass 100 Roger Hanseth 130
8.plass   Johan Halvarsson 120
9.plass 169 Kim Skedsmo 110
10.plass 7 Tom Ole Svendsen 100
11.plass 74 Tor Olav Moen 90
12.plass 6 Trond Henriksen 80
13.plass 112 Marius Bjørnsen 70
14.plass 58 Lars Skogdalen 60

Resultater SemiPRO 2009

Totalstilling etter 5 runder (1 dårlig runde er fjernet fra alle):

Plass Nr Navn Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4 Runde 5 Sammenlagt
1.plass 72 Erik Sagedal 200 200 200   200 800
2.plass 33 Fredrik Øksnevad 180 180 160   170 690
3.plass 23 Joacim Flatby Nilsen 80   170 170 150 570
4.plass 117 Carl Andre Forsberg   160 130 120 20 430
5.plass 105 Tommy B. Amundsen   20 100 200 90 410
6.plass 172 Eivind Wilberg 110 100 15   180 405
7.plass 84 Tormod Rygge 100 150 90   18 358
8.plass 221 Juni Kjelland 0 0 180   160 340
9.plass 143 Lars Atle Helstad 170 130 0   0 300
10.plass 184 Martin Halstensgård 17 60   150 70 297
11.plass 36 Thomas Aarum 150 0 0   140 290
12.plass 157 Tor Morten Berg 70 120 40   60 290
13.plass 101 Ronny Hanseth 0   110 180 0 290
14.plass 28 Oliver Bjørshol 0 140 0   130 270
15.plass 193 Kenneth Nornes 0 14   130 80 224
16.plass 164 Thomas Dale 140 19 17   40 216
17.plass 173 Einar Solberg 0 16 70 110 19 215
18.plass 106 Ronny Vik 0 13   140 50 203
19.plass 186 Robin Hårtveit 130 70   0 0 200
20.plass 207 Kjetil Thorbjørnsen 19   80 0 100 199
21.plass 21 Nils Eugen Otterlei 0 170   0 0 170
22.plass   Lars Johan F. Strand 160 0   0 0 160
23.plass ?? Dansken 0   150 0 0 150
24.plass 204 Raymond Engen 0   20 0 120 140
25.plass 200 Dag Harlem 0   140 0 0 140
26.plass 235 Jan Kenneth Furulund   15 120 0 0 135
27.plass 142 Geir Helge Bøtler 120   0 0 0 120
28.plass 152 Christer Flåten   0 0 0 110 110
29.plass 51 Erik Stakvik   110 0 0 0 110
30.plass 73 Christian Glomsrud 40 50 19   0 109
31.plass 52 Erland Stakvik   90 0 0 0 90
32.plass 86 Jørgen Grenne Hansen 90   0 0 0 90
33.plass 163 Erik Granlund   80 0 0 0 80
34.plass 197 Christer Svendsen   18 60 0 0 78
35.plass 148 Cato Fidjestøl 60   0 0 0 60
36.plass 119 Steffen Høgli   0 50 0 0 50
37.plass 110 Andre Eriksen 50   0 0 0 50
38.plass 260 Robin Løvli   40 0 0 0 40
39.plass 288 Linda Grøtan 18   14 0 0 32
40.plass 131 Stian Jacobsen   0 18 0 0 18
41.plass 178 Edvard Fjærvik   0 0 0 17 17
42.plass   Anders Moe   0 0 0 16 16
43.plass 212 Lunde   0 16 0 0 16
44.plass 42 Sondre Bjellås 16   0 0 0 16

Runde 1 – Kristiansand

Plassering Nr Navn Runde 1
1.plass 72 Erik Sagedal 200
2.plass 33 Fredrik Øksnevad 180
3.plass 143 Lars Atle Helstad 170
4.plass   Lars Johan F. Strand 160
5.plass 36 Thomas Aarum 150
6.plass 164 Thomas Dale 140
7.plass 186 Robin Hårtveit 130
8.plass 142 Geir Helge Bøtler 120
9.plass 172 Eivind Wilberg 110
10.plass 84 Tormod Rygge 100
11.plass 86 Jørgen Grenne Hansen 90
12.plass 23 Joacim Flatby Nilsen 80
13.plass 157 Tor Morten Berg 70
14.plass 148 Cato Fidjestøl 60
15.plass 110 Andre Eriksen 50
16.plass 73 Christian Glomsrud 40
17.plass 117 Carl Andre Forsberg 20
18.plass 207 Kjetil Thorbjørnsen 19
19.plass 288 Linda Grøtan 18
20.plass 184 Martin Halstensgård 17
21.plass 42 Sondre Bjellås 16

Runde 2 – Gardermoen 12-13 juni 2009

Kvalifisering lørdag:

Pl. STARTNr Fører Klubb Kvalpoeng
1 72 Erik Sagedal NMK Bergen 286
2 33 Fredrik Øksnevad NAF 256
3 51 Erik Stakvik ? 239
4 21 Nils Eugen Otterlei KNA Midt-Norge 236
5 172 Eivind Wilberg KNA Drifting 228
6 84 Tormod Rygge NAF 225
7 28 Oliver Bjørshol ? 223
8 52 Erland Stakvik ? 222
9 43 Lars Atle Helstad KNA 217
10 163 Erik Granlund Erik Granlund 215
11 186 Robin Hårtveit NMK Lister 200
12 157 Tor Morten Berg NMK Aurskog Høland 190
13 184 Martin Halstengård NAF 152
14 117 Karl Andre Forsberg NAF Oslo 119
15 73 Kristian Brekke Glomsrud KNA Rudskogen 98
16 260 Robin Løvlie NMK Valdres 89
17 105 Tommy Bakke Amundsen NMK Bergen 77
18 164 Thomas Dale KNA Drifting 74
19 197 Christer Svendsen KNA Rudskogen 72
20 23 Joakim Flateby NMK Gardermoen 70
21 173 Einar Solberg NMK Bergen 59
22 ? Jan Kenneth Furulund KNA Drifting 51
23 193 Kenneth Nornes NAF Indre Sogn 47
24 106 Ronny Vik NMK Bergen 37
  36 Thomas Aarum KNA Rudskogen  
  42 Sondre Bjellås KNA Drifting  
  50 Nikolai Devik ?  
  212 Martin Lunde KNA Drifting  
  216 Bjørn Erik Gjøvland ?  
  288 Linda Grøtan KNA  

Finaler Søndag (SemiPRO)

Plassering Nr Navn Runde 2
1.plass 72 Erik Sagedal 200
2.plass 33 Fredrik Øksnevad 180
3.plass 21 Nils Eugen Otterlei 170
4.plass 117 Carl Andre Forsberg 160
5.plass 84 Tormod Rygge 150
6.plass 28 Oliver Bjørshol 140
7.plass 143 Lars Atle Helstad 130
8.plass 157 Tor Morten Berg 120
9.plass 51 Erik Stakvik 110
10.plass 172 Eivind Wilberg 100
11.plass 52 Erland Stakvik 90
12.plass 163 Erik Granlund 80
13.plass 186 Robin Hårtveit 70
14.plass 184 Martin Halstengård 60
15.plass 73 Kristian Brekke Glomsrud 50
16.plass 260 Robin Løvlie 40
17.plass 105 Tommy Bakke Amundsen 20
18.plass 164 Thomas Dale 19
19.plass 197 Christer Svendsen 18
20.plass 23 Joakim Flateby 17
21.plass 173 Einar Solberg 16
22.plass ? Jan Kenneth Furulund 15
23.plass 193 Kenneth Nornes 14
24.plass 106 Ronny Vik 13
36 Thomas Aarum
42 Sondre Bjellås
50 Nikolai Devik
212 Martin Lunde
216 Bjørn Erik Gjøvland
288 Linda Grøtan

Runde 3 – Rudskogen Juli 2009

Kvalifisering SemiPRO

Pl. Startnr: Fører Klubb Kvalpoeng
1 72 Erik Sagedal NMK Bergen 285
2 33 Fredrik Øksnevad NAF 277
3 101 Ronni Hanseth NMK Bergen 263
4 17 ?? Dansken…   248
5 221 Juni Kjelland NMK Gardermone 242
6 105 Tommy B. Amundsen NMK Bergen 224
7 84 Tormod Rygge NAF 221
8 200 Dag Harlem   219
9 207 Torbjørnsen   217
10 117 Carl Andre Forsberg NAF 214
11 23 Joacim Flatby NMK Gardermone 204
12 173 Einar Solberg Bergen 201
13 197 Christer Svendsen KNA Rudskogen 200
14 235 Jan Kenneth Furulund KNA Drifting 197
15 119 Steffen Høgli   193
16 127 Tor Morten Berg   187
17 204 Raymond Engen NMK Elverum 187
18 73 Christian Glomsrud KNA Rudskogen 185
19 131 Stian Jacobsen   178
20 164 Thomas Dale KNA Drifting 140
21 212 Lunde   121
22 172 Eivind Wilberg KNA Drifting 90
23 288 Linda Grøtan   15
24 36 Thomas Aarum KNA 0
25 40 Per Christian Svendsen NAF 0
26 50 Nikolai Devik   0
27 85 Jostein Haugaard NBF 0
28 106 Rohnny Wik NMK Bergen 0
29 163 Erik Gravlund KNA Drifting 0
30 193 Kenneth Nornes NAF 0

Finaler – SemiPRO R3-Rudskogen

Stige:

POWERDRIFT RUNDE 3, klasse SEMIPRO, Rudskogen 3-5 Juli 2009
1 Erik Sagedal
Erik Sagedal
16 Tor Morten Berg  
Erik Sagedal
8 Dag Harlem    
Dag Harlem  
9 Torbjørnsen  
Erik Sagedal
3 Ronni Hanseth  
Jan Kenneth Furulund  
14 Jan Kenneth Furulund    
Joacim Flatby
6 Tommy B. Amundsen  
Joacim Flatby
11 Joacim Flatby
3.pl Joacim Flatby 1. pl Erik Sagedal
4 Dansken
Dansken
13 Christer Svendsen  
Juni Kjelland
5 Juni Kjelland    
Juni Kjelland  
12 Einar Solberg  
Juni Kjelland
2 Fredrik Øksnevad  
Fredrik Øksnevad  
15 Steffen Høgli    
Fredrik Øksnevad
7 Tormod Rygge  
Carl Andre Forsberg
10 Carl Andre Forsberg

Resultat Finalen:

Pl. Startnr: Fører   Poeng
1 72 Erik Sagedal NMK Bergen 200
2 221 Juni Kjelland NMK Gardermoen 180
3 23 Joacim Flatby NMK Gardermoen 170
4 33 Fredrik Øksnevad NAF 160
5 17?? Dansken ?? 150
6 200 Dag Harlem ?? 140
7 117 Carl Andre Forsberg NAF 130
8 235 Jan Kenneth Furulund KNA Drifting 120
9 101 Ronni Hanseth NMK Bergen 110
10 105 Tommy B. Amundsen NMK Bergen 100
11 84 Tormod Rygge NAF 90
12 207 Torbjørnsen ?? 80
13 173 Einar Solberg NMK Bergen 70
14 197 Christer svendsen KNA Rudskogen 60
15 119 Steffen Høgli ?? 50
16 127 Tor Morten Berg ?? 40
17 204 Raymond Engen NMK Elverum 20
18 73 Christian Glomsrud KNA Rudskogen 19
19 131 Stian Jacobsen   18
20 164 Thomas Dale KNA Drifting 17
21 212 Lunde   16
22 172 Eivind Wilberg KNA Drifting 15
23 288 Linda Grøtan   14

Runde 5 – Vålerbanen 19-20sept. 2009 (SemiPRO)

Pl. Startnr: Fører Poeng
1 72 Erik Sagedal 200
2 172 Eivind Wilberg 180
3 33 Fredrik Øksnevad 170
4 221 Juni Kielland 160
5 23 Joacim Flatby Nielsen 150
6 36 Thomas Aarum 140
7 28 Oliver Bjørshol 130
8 204 Raymond Engen 120
9 152 Christer Flåten 110
10 207 Kjetil Torbjørnsen 100
11 105 Tommy Bakke Amundsen 90
12 193 Kenneth Nordnes 80
13 184 Martin Halstensgård 70
14 157 Tor Morten Berg 60
15 106 Ronny Vik 50
16 164 Thomas Dale 40
17 117 Carl Andre Forsberg 20
18 173 Einar Solberg 19
19 84 Tormod Rygge 18
20 178 Edvard Fjærvik 17
21   Anders Moe 16