Endelig resultat for 2013 –  med fratrukket 1 runde
Resultater/Ranking   Federal – Norwegian Powerdrift series 2013
PRO
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Total        R1       R2       R3       R4      R5    R6
1 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra 2JZ-GTE Team Toyota Norge KNA Vålerbanen 950 200 200 120 180 170 200
2 5 Robin Alsaker Toyota Supra V8   kompressor Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 930 180 150 200 200 200 140
3 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer V8   450hk FunVille.no NAF 800 110 130 150 170 180 170
4 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 740 130 170 110 5 150 180
5 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31   350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 720 150 0 160 160 140 110
6 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf MS Indre Sogn 590 140 110 40 140 40 160
7 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 570 160 160 70 0 110 70
8 3 Ismail Salih BMW E30 610hk Selvstendig KNA Vålerbanen 510 90 5 60 130 100 130
9 69 Christer Halvorsen Nissan S15 650hk BMW   Power Team PBC KNA Vålerbanen 450 170 180 100 0 0 0
10 8 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 400 0 40 140 0 170 50
11 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 370 40 80 0 120 70 60
12 1 Ola Jæger Toyota Supra 466whp Team Japan Auto KNA Varna 308 70 40 180 0 18 0
13 29 Stig   «Smygen» Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 290 100 0 130 0 60 0
14 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF 264 0 100 5 100 19 40
15 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 752hk Naf MS Indre Sogn 240 0 70 0 0 50 120
16 130 Eric Aksdal BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 220 0 0 20 110 0 90
17 240 Joachim Waagaard Mazda RX7 509hk Team Japan Auto KNA Varna 178 18 60 80 0 20 0
18 437 Ole Andreas Høgetveit BMW E30 315 hk Team Baias NMK Konsmo 178 120 40 18 0 0 0
19 16 Roger Hanseth Ford Msutang Bergen Drift Team NMK Bergen 170 0 0 170 0 0 0
20 105 Tommy Bakke Amundsen BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 163 18 140 5 0 0 0
21 92 Lasse Tonby Toyota Supra Audun Solvolds Supra   Team KNA Vålerbanen 150 0 0 0 0 0 150
22 271 Thomas Håkonsen Supra MKIV 150 0 0 0 150 0 0
23 366 Tryggvi Tryggvason Toyota Supra 560hk Hardhaus Racing KNA Vålerbanen 140 0 40 0 0 0 100
24 Fredrik Aasland Toyota Mark2 130 0 0 0 0 130 0
25 173 Einar Solberg BMW E30 315hk 130 80 0 50 0 0 0
26 Sv21 Daniel   «limmet» BMW M1 Limmet Drifting Team Sverige 120 0 0 0 0 120 0
27 188 Ørjan Fuglestveit Toyota Supra Team Bajas NMK Konsmo 120 0 120 0 0 0 0
28 58 Kim Skedsmo Nissan S15 2JZ 600hk Team Gulf Motorsport KNA Vålerbanen 109 19 90 0 0 0
29 11 Cato Kiil Finsaas Nissan 200SX S14 2JZ   500hk Bergen Drift Team NMK Bergen 94 0 0 14 0 80 0
30 261 Edvin Pauli Nissan Skyline 90 0 0 0 0 90 0
31 338 Erik Rese Kallin Toyota Soarer 706hk Team Driftmonkey KNA Drammen 90 0 0 0 90 0 0
32 13 Kenneth Groth Nissan 200SX S13   400hk Team Automester KNA Vålerbanen 90 0 0 90 0 0 0
33 72 Erik Sagedal Toyota Mark 2 Bergen Drift Team NMK Bergen 80 0 0 0 0 0 80
34 207 Kjetil Thorbjørnsen Nissan 200SX S14a   300hk 60 60 0 0 0 0 0
35 14 Nicolay Voss Nissan Skyline R32   500hk VTS-Racing KNA Solør MS 57 20 0 17 0 0 20
36 131 Stian Jacobsen Nissan PS13 Silvia   1JZ Team Dotz NAF 50 0 50 0 0 0 0
37 142 Geir Helge Bødtker Nissan 180SX 250hk Knockout Drifters 50 50 0 0 0 0 0
38 175 Svend Funderud BMW M3 kompressor   600hk KNA Vålerbanen 40 0 40 0 0 0 0
39 149 Steffen Havås Nissan Silvia S14   2JZ-GTE 350hkLister Sideways NMK Lister 40 0 40 0 0 0 0
40 292 Petter Eriksen Nissan S14a 2JZ-GTE   662hk Team Japan Auto NMK Trøgstad 37 0 0 19 0 18 0
41 369 Verner Klokkeide BMW E34 Turbo 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 20 0 0 15 5 0 0
42 Tjerbo 18 0 0 0 0 18 0
43 253 Torgeir Lavik Chevrolet Camaro   330hk Bergen Drift Team NMK Bergen 16 0 0 16 0 0 0
44 169 Tommy Kåseth Ford Sierra V8 LS1 NAF 5 0 0 0 5 0 0
45 355 Kim Andrè Osmundsen 5 0 5 0 0 0 0
46 347 Cato Svensen Nissan Silvia S15 LS3   500hk Cash Abuse   Motorsports NMK Trysil 5 0 5 0 0 0 0
47 81 Ola Gårdsrud Nissan Skyline LS2   400hk 0 0 0 0 0 0 0
Finale PRO Skien Runde 1
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 200 93
2 5 Robin Alsaker Toyota Supra V8   kompressor Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 180 97
3 69 Christer Halvorsen Nissan S15 650hk BMW   Power Team PBC KNA Vålerbanen 170 92,6
4 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 160 93,5
5 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31   350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 150 93
6 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf Motorsport Indre   Sogn 140 92,3
7 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 130 91,66
8 437 Ole Andreas Høgetveit BMW E30 315 hk Team Baias NMK Konsmo 120 84,6
9 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer V8   450hk FunVIlle.no NAF 110 93,3
10 29 Stig   «Smygen» Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 100 92
11 3 Ismail Salih BMW E30 610wwk Selvstendig KNA Vålerbanen 90 91
12 173 Einar Solberg BMW E30 315hk 80 88,3
13 1 Ola Jæger Toyota Supra 466whp Team Japan Auto KNA Varna 70 88
14 207 Kjetil Thorbjørnsen Nissan 200SX S14a   300hk 60 85,6
15 142 Geir Helge Bødtker Nissan 180SX 250hk Knockout Drifters 50 75
16 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 40 70,3
17 14 Nicolay Voss Nissan Skyline R32   500hk VTS-Racing KNA Solør MS 20 34,3
18 58 Kim Skedsmo Nissan S15 2JZ 600hk Team Gulf Motorsport KNA Vålerbanen 19 10
19 240 Joachim Waagaard Mazda RX7 509hk Team Japan Auto KNA Varna 18 0
19 105 Tommy Bakke Amundsen BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 18 0
20 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF DNS DNS
21 81 Ola Gårdsrud Nissan Skyline LS2   400hk DNS DNS
Finale PRO Gardermoen Runde 2
Rank Nr. Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 200 86
2 69 Christer Halvorsen Nissan S15 650hk BMW   Power Team PBC KNA Vålerbanen 180 73
3 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 170 84
4 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 160 61
5 5 Robin Alsaker Toyota Supra V8   kompressor Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 150 95
6 105 Tommy Bakke Amundsen BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 140 81
7 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer V8   450hk FunVIlle.no NAF 130 75
8 188 Ørjan Fuglestveit Toyota Supra Team Bajas NMK Konsmo 120 68
9 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf MS Indre Sogn 110 83
10 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF 100 82
11 58 Kim Skedsmo Nissan S15 2JZ 600hk Team Gulf Motorsport KNA Vålerbanen 90 75
12 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 80 73
13 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 752hk Naf MS Indre Sogn 70 72
14 240 Joachim Waagaard Mazda RX7 509hk Team Japan Auto KNA Varna 60 54
15 131 Stian Jacobsen Nissan PS13 Silvia   1JZ Team Dotz NAF 50 45
16 437 Ole Andreas Høgetveit BMW E30 315 hk Team Baias NMK Konsmo 40 0
17 1 Ola Jæger Toyota Supra 466whp Team Japan Auto KNA Varna 40 0
18 8 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 40 0
19 175 Svend Funderud BMW M3 kompressor   600hk KNA Vålerbanen 40 0
20 366 Tryggvi Tryggvason Toyota Supra 560hk Hardhaus Racing KNA Vålerbanen 40 0
21 149 Steffen Havås Nissan Silvia S14   2JZ-GTE 350hkLister Sideways NMK Lister 40 0
22 3 Ismail Salih BMW E30 610wwk Selvstendig KNA Vålerbanen 5 DNS
23 347 Cato Svensen Nissan Silvia S15 LS3   500hk Cash Abuse   Motorsports NMK Trysil 5 DNS
24 355 Kim Andrè Osmundsen 5 DNS
Finale PRO Bergen Runde 3
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 5 Robin Alsaker Toyota Supra V8 kompressor Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 200 95
2 1 Ola Jæger Toyota Supra 466whp Team Japan Auto KNA Varna 180 86
3 16 Roger Hanseth Ford Msutang Bergen Drift Team NMK Bergen 170 98
4 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31   350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 160 95
5 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer V8   450hk FunVille.no NAF 150 94
6 8 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 140 94
7 29 Stig Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 130 93
8 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 120 93
9 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 110 96
10 69 Christer Halvorsen Nissan S15 650hk BMW   Power Team PBC KNA Vålerbanen 100 93
11 13 Kenneth Groth Nissan 200SX S13   400hk Team Automester KNA Vålerbanen 90 88
12 240 Joachim Waagaard Mazda RX7 509hk Team Japan Auto KNA Varna 80 88
13 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 70 88
14 3 Ismail Salih BMW E30 610wwk Selvstendig KNA Vålerbanen 60 87
15 173 Einar Solberg BMW E30 315hk 50 87
16 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf MS Indre Sogn 40 85
17 130 Eric Aksdal BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 20 83
18 292 Petter Eriksen Nissan S14a 2JZ-GTE   662hk Team Japan Auto NMK Trøgstad 19 83
19 437 Ole Andreas Høgetveit BMW E30 315 hk Team Baias NMK Konsmo 18 82
20 14 Nicolay Voss Nissan Skyline R32   500hk VTS-Racing KNA Solør MS 17 80
21 253 Torgeir Lavik Chevrolet Camaro   330hk Bergen Drift Team NMK Bergen 16 77
22 369 Verner Klokkeide BMW E34 Turbo 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 15 66
23 11 Cato Kiil Finsaas Nissan 200SX S14 2JZ   500hk Bergen Drift Team NMK Bergen 14 50
24 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF 5 DNS
25 105 Tommy Bakke Amundsen BMW E30 340hk Bergen Drift Team NMK Bergen 5 DNS
Finale PRO Dokka Runde 4
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 5 Robin Alsaker Toyota Supra V8 kompressor Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 200 86,33
2 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 180 86,33
3 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer V8   450hk FunVIlle.no NAF 170 94
4 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31 Bergen Drift Team NMK Bergen 160 91,67
5 271 Thomas Håkonsen Supra MKIV 150 88,67
6 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf Motorsport Indre   Sogn 140 88
7 3 Imail salih BMW 130 80
8 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 120 75,33
9 130 Eric Aksdal BMW E30 Bergen Drift Team 110 80,67
10 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF 100 76,33
11 338 Erik Rese Kallin Toyota Soarer 706hk Team Driftmonkey KNA Drammen 90 71
12 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 5 dns
13 369 Verner Klokkeide BMW E34 Bergen Drift Team NMK Bergen 5 dns
14 169 Tommy Kåseth Ford Sierra V8 LS1 NAF 5 dns
Runde   5 – PRO Gatebil Rudskogen
Rank Start.nr. Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 5 Robin Alsaker Nissan 200sx S13 V8   500hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 200 98,5
2 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer 330hk FOD/Bil & Profil NAF 180 96
3 8 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 170 94,5
4 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 170 90,25
5 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 150 95,75
6 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31 Bergen Drift Team NMK Bergen 140 81
7 Fredrik Aasland Toyota Mark2 130 77,75
8 Sv21 Daniel Limatainen BMW 1M Limmet Drifteam Sverige 120 76,5
9 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 110 90,5
10 3 Ismail Salih BMW E30 610wwk Selvstendig KNA Vålerbanen 100 89,3
11 261 Edvin Pauli Nissan Skyline 90 86,5
12 11 Cato Kiil Finsaas Nissan 200SX S14 2JZ   500hk Bergen Drift Team NMK Bergen 80 77,75
13 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 70 76
14 29 Stig Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk Bergen Drift Team NMK Bergen 60 65
15 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 50 56
16 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf MS Indre Sogn 40 44,5
17 240 Joachim Waagaard Mazda RX7 509hk Team Japan Auto KNA Varna 20 26,25
18 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13   250hk Berentsen Drifting NAF 19 8,75
19 1 Ola Jæger Toyota Supra 466whp Team Japan Auto KNA Varna 18 0
20 292 Petter Eriksen Nissan S14a 2JZ-GTE   662hk Team Japan Auto NMK Trøgstad 18 0
21 Tjerbo Mazda RX7 Leopard 18 0
Runde   6 – PRO Gardermoen Final Fight
Rank Start.nr. Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 53 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Toyota KNA Vålerbanen 200 87,33
2 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig 180 88,67
3 33 Fredrik Øksnevad Toyota Soarer 330hk FOD/Bil & Profil NAF 170 89,33
4 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34   650HK Sogn Drifting Naf Motorsport Indre   Sogn 160 80
5 92 Lasse Tonby Toyota Supra 400hk Audun Solvolds   SupraTeam KNA Vålerbanen 150 90
6 5 Robin Alsaker Nissan 200sx S13 V8   500hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 140 88,33
7 3 Imail salih BMW E46 610whp Selvstendig KNA Vålerbanen 130 83
8 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 120 68
9 322 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31 Bergen Drift Team NMK Bergen 110 86
10 366 Tryggvi Tryggvason Toyota Supra 560hk Hardhaus Racing KNA Vålerbanen 100 80
11 130 Eric Aksdal BMW E30 Bergen Drift Team 90 72
12 72 Erik Sagedal Toyota Mark 2 Bergen Drift Team NMK Bergen 80 68
13 6 Helge Ougland BMW M3 Turbo 640hk Selvstendig NMK Konsmo 70 64,67
14 387 Tommy Stensrud Nissan Skyline R32   600hk Team TS Drifting NMK Grenland 60 64
15 8 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 50 58,66
16 265 Harald Berentsen Nissan 200sx S13   348whp Berentsen Drifting NAF Stavanger 40 42
17 14 Nicolay Voss Nissan Skyline R32   500hk VTS-Racing KNA Solør MS 20 0