Vi gratulerer Powerdrift Champ 2014: Robin Alsaker!!!

PRO Resultater/Ranking Federal – Norwegian Powerdrift series 2014
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Total      R1     R2     R3     R4    R5
1 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 kompr. 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 720 170 170 200 180
2 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 700 180 170 180 170
3 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Selvstendig KNA Vålerbanen 650 200 150 200 100
4 449 Marius Andrusevicius BMW E30 2JZ 507hk NAI Racing KNA Varna 610 160 180 130 140
5 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NAF 430 120 100 90 120
6 47 Anders Klerud Toyota Supra Team Driftmonkey KNA Indre/Ytre Østfold 430 70 0 160 200
7 19 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 2JZ-GTE Bergen Drift Team NMK Bergen 410 200 140 70 0
8 406 Glen Louis Nissan S13 RB25DET 410hk NAI Racing KNA Varna 400 140 130 0 130
9 453 Stig Bornø Nissan Z350 310hk Team LEDboyz KNA Rudskogen 390 60 70 110 150
10 207 Kjetil Thorbjørnsen Nissan s14a 2JZ 690hk Selvstendig KNA Eiker 327 100 120 17 90
11 387 Tommy Stensrud Nissan skyline R32 600whp Team TS Drifting NMK Grenland 310 140 0 170 0
12 464 Allan Rasmussen BMW E30 E36 Selvstendig NMK Egersund 310 0 180 130 0
13 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34 800HK Sogn Drifting Naf MS Indre Sogn 250 130 0 120 0
14 416 Allan Tinnion Nissan s14 300hk Grøftekanten Drifting KNA Rudskogen 250 80 90 0 80
15 44 Stian A. S. Mikkelsen Nissan Silvia S14 450hk Team Drift Monkey KNA Vålerbanen 200 160 0 40 0
16 80 Nils Aamodt Mazda RX7 2JZ 500hk Nils Aamodt Drifting KNA Rudskogen 189 60 0 19 110
17 292 Petter Eriksen Nissan S14 2JZ 662HK 160 0 0 0 160
18 290 Øystein Flaten BMW E30 Selvstendig NMK Vålerbanen 160 0 160 0 0
19 9 Stig «Smygen» Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk BDT Bergen Drift Team NMK Bergen 150 0 0 150 0
20 189 Ole Bakken Lokreim Nissan S13 1JZ vvti 470hk Stone Bed Valley NMK Fluberg 150 150 0 0 0
21 8 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31 350hk BDT Bergen Drift Team NMK Bergen 140 0 0 140 0
22 184 Martin Halstensgård Opel Omega A 3,0 Turbo 420hk Selvstendig NMK Gol 138 120 0 18 0
23 131 Stian Jackobsen Nissan s13 520whp Team Dotz NAF MS Kristiansand 130 110 0 20 0
24 173 Einar Solberg Toyota Supra 505hp Bergen Drift Team NMK Bergen 100 0 0 100 0
25 1 Tor Anders Ringnes Toyota GT86 Team Toyota Norge KNA Vålerbanen 100 100 0 0 0
26 371 Daniel Sørvik Nissan s13 464hk Selvstendig NAF MS Kr-sand 90 90 0 0 0
27 5 Reidar Andresen Toyota Supra Team Driftmonkey KNA Vestoppland 90 90 0 0 0
28 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 752hk Ikke oppgitt NAF MS Indre Sogn 80 0 0 80 0
29 327 Ronny Køhler Toyota Supra Selvstendig NAF MS Kristiansand 80 0 80 0 0
30 255 Lars Kløve Nissan 180sx 300hk Ikke oppgitt 60 0 0 60 0
31 389 Steffen Tveite Volvo 740 1JZ 300hk Voss Bygdabilklubb 50 0 0 50 0
32 355 Kim Andre Osmundsen Nissan SX200 S13 2JZ 500hk Crazy D – funn NAF MS Kristiansand 50 50 0 0 0
33 496 Emil Bogen Nissan Skyline R33 Emil Bogen Drifting KNA Varna 50 50 0 0 0
34 458 Arne Andresen Nissan Skyline Team FA KNA Varna 40 40 0 0 0
*
Finale PRO Gatebil Vålerbanen Runde 1
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 19 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 200 84,6
2 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 180 74
3 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 170 91,2
4 449 Marius Andrusevicius BMW E30 2JZ 507whp NAI Racing KNA Varna 160 84
5 189 Ole Bakken Lokreim Nissan S13 1JZ-vvti 470hk Team Stonebed Valley NMK Fluberg 150 85,2
6 406 Glen Louis Nissan S13 RB25DET 410 NAI Racing KNA Varna 140 81,2
7 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34 2JZ 800HK Team RFS Drifting Naf MS Indre Sogn 130 75,2
8 184 Martin Halstensgård Opel Omega 3,0 T 420hk Selvstendig NMK Gol 120 49,6
9 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Myhre Drifting KNA Vålerbanen 110 81,6
10 1 Tor Anders Ringnes Toyota Supra Team Japan Auto KNA Vålerbanen 100 79,2
11 5 Reidar Andresen Toyota Supra Team Driftmonkey KNA Vestoppland 90 74,6
12 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NAF 80 70,8
13 47 Anders Klerud Toyota Supra Team Driftmonkey KNA Indre/Ytre Østfold 70 45,8
14 453 Stig Bornø Nissn 350Z 310hk Team LEDboyz KNA Rudskogen 60 44,2
15 496 Emil Bogen Nissan Skyline R32 Emil Bogen drifting KNA Varna 50 19,8
16 458 Arne Andresen Nissan Skyline Team FA KNA Varna 40 2
*
*
*
Finale PRO Skien Runde 2
Rank Nr. Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Myhre Drifting KNA Vålerbanen 200 97
2 449 Marius Andrusevicius BMW E30 2JZ 507whp NAI Racing KNA Varna 180 82,33
3 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 170 89,67
4 44 Stian A. S. Mikkelsen Nissan Silvia S14 450hk Team Drift Monkey KNA Vålerbanen 160 91
5 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 150 94,67
6 387 Tommy Stensrud Nissan skyline R32 600whp Team TS Drifting NMK Grenland 140 87,33
7 406 Glen Louis Nissan S13 RB25DET 410hk NAI Racing KNA Varna 130 83,67
8 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NAF 120 73
9 131 Stian Jackobsen Nissan s13 520whp Team Dotz NAF MS Kristiansand 110 77
10 207 Kjetil Thorbjørnsen Nissan s14a 2JZ 690hk Selvstendig KNA Eiker 100 72,33
11 371 Daniel Sørvik Nissan s13 464hk Selvstendig NAF MS Kr-sand 90 70,67
12 416 Allan Tinnion Nissan s14 300hk Grøftekanten Drifting KNA Rudskogen 80 69
13 453 Stig Bornø Nissan 350Z 310hk Team LEDboyz KNA Rudskogen 70 66
14 80 Nils Aamodt Mazda RX7 2JZ 500hk Nils Aamodt Drifting KNA Rudskogen 60 62,33
15 355 Kim Andre Osmundsen Nissan SX200 S13 2JZ 500hk Crazy D – funn NAF MS Kristiansand 50 51
*
*
*
Finale PRO Egersund Runde 3
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng Kval
1 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 200 95,33
2 464 Allan Rasmussen BMW E30 E36 Selvstendig NMK Egersund 180 86,67
3 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 170 89,67
4 290 Øystein Flaten BMW E30 Selvstendig NMK Vålerbanen 160 83,33
5 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Myhre Drifting KNA Vålerbanen 150 95,33
6 19 Kim Søndergaard Nissan SX200 S13 BDT Bergen Drift Team NMK Bergen 140 93
7 449 Marius Andrusevicius BMW E30 2JZ 507whp NAI Racing KNA Varna 130 90,67
8 207 Kjetil Torbjørnsen Nissan s14a 2JZ 690hk Selvstendig KNA Eiker 120 81,67
9 453 Stig Bornø Nissn 350Z 310hk Team LEDboyz KNA Rudskogen 110 86
10 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NAF 100 85,33
11 416 Allan Tinnion Nissan S14a 300hk Grøftekanten Drifting KNA Rudskogen 90 79
12 327 Ronny Køhler Toyota Supra Selvstendig NAF MS Kristiansand 80 69,33
*
*
*
Finale PRO Bergen Runde 4
Rank Nr Navn Bil Team Klubb Poeng
1 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Myhre Drifting KNA Vålerbanen 200
2 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 180
3 387 Tommy Stensrud Nissan skyline R32 600whp Team TS Drifting NMK Grenland 170
4 47 Anders Klerud Toyota Supra Team Driftmonkey KNA Indre/Ytre Østfold 160
5 9 Stig «Smygen» Wilhelmsen Opel Omega LS1 350hk BDT Bergen Drift Team NMK Bergen 150
6 8 Christian Bakkerud Nissan Cefiro a31 350hk BDT Bergen Drift Team NMK Bergen 140
7 464 Allan Rasmussen BMW E30 E36 Selvstendig NMK Egersund 130
8 193 Kenneth Nornes Nissan Skyline R34 2JZ 800HK Team RFS Drifting Naf MS Indre Sogn 120
9 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 110
10 173 Einar Solberg Toyota Supra 505hp Bergen Drift Team NMK Bergen 100
11 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NAF 90
12 299 Alvin Lægreid Toyota Supra 752hk Ikke oppgitt NAF MS Indre Sogn 80
13 19 Kim Søndergaard Nissan 180SX S13 Bergen Drift Team NMK Bergen 70
14 255 Lars Kløve Nissan 180sx 300hk Ikke oppgitt 60
15 389 Steffen Tveite Volvo 740 1JZ 300hk Voss Bygdabilklubb 50
16 44 Stian A. S. Mikkelsen Nissan Silvia S14 450hk Team Drift Monkey KNA Vålerbanen 40
17 131 Stian Jackobsen Nissan s13 520whp Team Dotz NAF MS Kristiansand 20
18 80 Nils Aamodt Mazda RX7 2JZ 500hk Nils Aamodt Drifting KNA Rudskogen 19
19 184 Martin Halstensgård Opel Omega A 3,0 Turbo 420hk Selvstendig NMK Gol 18
20 207 Kjetil Thorbjørnsen Nissan s14a 2JZ 690hk Selvstendig KNA Eiker 17
*
*
*
Runde 5 – PRO Gardermoen Runde 5 – Final Fight
Rank Start.nr. Navn Bil Team Klubb Kval Poeng
1 47 Anders Klerud Toyota MKIV 500hk Team Drift Monkey 80,67 200
2 2 Robin Alsaker Toyota Supra V8 718hk Robins Driftingteam KNA Vålerbanen 88,33 180
3 494 Joakim Johnsen Toyota Supra MK4 633hk Team Joakim Johnsen KNA Varna 94,67 170
4 292 Petter Eriksen Nissan S14 2JZ 662HK 80,33 160
5 453 Stig Bornø Nissn 350Z 310hk Team LEDboyz KNA Rudskogen 63,67 150
6 449 Marius Andrusevicius BMW E30 2JZ 507whp NAI Racing KNA Varna 62,33 140
7 406 Glen Louis Nissan S13 RB25DET 410hk NAI Racing KNA Varna 38,33 130
8 265 Harald Berentsen Nissan 200SX S13 Berentsen Drifting NMK Egersund 20 120
9 80 Nils Aamodt Mazda RX7 2JZ Nils Aamodt Drifting KNA Rudskogen 34 110
10 10 Fredrik Myhre Toyota Supra V8 Turbo Myhre Drifting KNA Vålerbanen 0 100
11 207 Kjetil Torbjørnsen Nissan s14a 2JZ 690hk Selvstendig KNA Eiker 0 90
12 416 Allan Tinnion Nissan S14a 300hk Grøftekanten Drifting KNA Rudskogen DNS 80